Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
EMC 110_blogpl

Wózek paletowy elektryczny – sprzęt niezbędny w magazynie

Wózek paletowy elektryczny to sprzęt niezbędny w każdym magazynie, cieszący się dużą popularnością wśród firm małych i dużych, które chętnie kupują bądź wynajmują takie urządzenia.

Zastosowanie wysokiej klasy akumulatorów zapewnia nie tylko wysoką wydajność elektrycznych wózków paletowych, ale uwalnia też całkowicie od zanieczyszczeń. To jeden z ważnych powodów tak częstego wykorzystywania tego typu urządzeń. Określenie elektryczne wózki paletowe stosuje się do akumulatorowych wózków unoszących i podnośnikowych.

Dlaczego wózek elektryczny paletowy to dobry wybór?

Lista zalet omawianego sprzętu jest dość długa, dlatego warto skupić się tylko na tych najważniejszych. Dobrze pokazują one bowiem, w jaki sposób optymalnie korzystać z paletowych wózków elektrycznych i w jakich sytuacjach sprawdzają się one najlepiej.

  • Zastosowanie w pomieszczeniach – elektryczny wózek paletowy nie generuje spalin, więc z powodzeniem może być stosowany w zamkniętych pomieszczeniach, które nie są dodatkowo wentylowane. Między innymi z tego powodu wózki te są optymalnym wyborem do każdego zamkniętego magazynu.
  • Cicha praca urządzenia – kolejna zaleta związana jest z brakiem hałasu, który mógłby negatywnie wpływać na komfort pracy operatora i osób postronnych. Wózki elektryczne są bardzo ciche, bez względu na rodzaj czy model, co docenia się zwłaszcza po kilku godzinach pracy.
  • Spore zróżnicowanie rynkowe – paletowe wózki elektryczne dostępne są w wielu modelach, które można dowolnie konfigurować do indywidualnych potrzeb i konkretnych zadań. Dzięki temu każda firma jest w stanie znaleźć sprzęt odpowiedni dla niej – niezależnie od specyfiki działań realizowanych w magazynie.
  • Łatwa obsługa wózka – choć trzeba mieć uprawnienia na paletowy wózek elektryczny, jego obsługa nie jest specjalnie trudna. Pozwala to w dość szybki sposób przygotować pracowników do pracy z tym urządzeniem. W razie potrzeby istnieje również możliwość wynajmu wózka paletowego wraz z operatorem, co jest dobrym rozwiązaniem – szczególnie dla niewielkich firm.

Poznaj elektryczny wózek paletowy HC 110 dostępny w ofercie Jungheinrich

To oczywiście nie wszystko. Wspomnieć należy również o atrakcyjnych cenach paletowych wózków elektrycznych, wykorzystywanych przez nie technologiach i systemach czy też o dostępności modeli z bardzo pojemnymi akumulatorami. Bez trudu są one w stanie pracować przez bardzo długi czas, bez konieczności podłączania do ładowania.

Wybierz swój wózek paletowy elektryczny Jungheinrich

Jak już wspomniano, oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana, co ułatwia precyzyjny dobór wózków do specyfiki realizowanych prac, a także do rodzaju magazynowanych towarów. Na które urządzenia warto zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z nich jest bez wątpienia wózek paletowy elektryczny z podestem, na którym staje operator. Nie musi on wędrować za sprzętem, ponieważ porusza się razem z nim. Znacznie przyspiesza to pracę, zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest przeniesienie sporej liczby towarów.

Oczywiście na rynku znaleźć można też wózek paletowy elektryczny ręczny jest to sprzęt najtańszy, zalecany wówczas, gdy magazynowanie odbywa się na stosunkowo niewielkim obszarze, a waga palet nie jest duża. Wózki ręczne również są wyposażane w napęd, dlatego ich obsługa wcale nie musi okazać być zbytnio męcząca czy trudna.

Czy to wszystko? Ależ skąd! Niezwykle pomocny jest także elektryczny wózek paletowy podnośnikowy, który umożliwia składowanie towarów na regałach o różnej wysokości. Jeśli paleta musi zostać ustawiona bardzo wysoko, operator powinien skorzystać z wózka paletowego elektrycznego wysokiego podnoszenia. Zastosowanie takich regałów pozwoli zaoszczędzić sporo wolnego miejsca, dlatego warto się nimi zainteresować – zwłaszcza, gdy opcje dokładania kolejnych mebli magazynowych są mocno ograniczone.

Wózek paletowy elektryczny – zakup czy wynajem?

Szeroka i zróżnicowana oferta umożliwia nie tylko dobór różnych modeli urządzeń. Zapewnia ona także swobodę finansowania. Dzięki niej firmy mogą zdecydować się na dwa sposoby pozyskiwania omawianych urządzeń. Mowa tu o wynajmie oraz zakupie wózków. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego dobrze przyjrzeć się im bliżej. Być może ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji.

  • Zakup nowych wózków paletowych elektrycznych – jest to podstawowy sposób budowania nowej floty pojazdów, a także rozszerzania tej już posiadanej. Zakup gwarantuje pełną niezależność i swobodę decydowania o zastosowaniu wózków paletowych. Z takiej formy finansowania korzystają przede wszystkim duże firmy, dysponujące niezbędnymi środkami finansowymi. Dużo łatwiej mogą one wtedy kierować swoją działalnością oraz wyznaczać kierunki rozwoju.
  • Wynajem elektrycznych wózków paletowych – to idealne rozwiązanie, gdy firma nie ma wystarczających pieniędzy na zakup nowego sprzętu. Opcja ta zapewnia dostęp do najlepszych urządzeń na rynku. Zamawiający płaci tylko za okres wynajmu, a na dodatek może liczyć na fachowe doradztwo i sprawne serwisowanie. Z łatwością jest w stanie zmieniać flotę w zależności od bieżącej liczby oraz specyfiki zamówień.


Wózki paletowe elektryczne to maszyny uniwersalne, które przydają się w każdym magazynie i doskonały początek dla budowania własnej floty.