Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wózek widłowy unoszący EJE M13 - jungheinrich.pl

Wynajem wózka widłowego unoszącego – oszczędność kosztów dla firmy

Wózki widłowe stanowią podstawę wyposażenia zakładów przemysłowych, centrów logistycznych i magazynów. Nie zawsze trzeba jednak inwestować we własne pojazdy. Dobrą opcją może być wynajem wózka widłowego unoszącego. Kiedy się opłaca?

Do czego służy wózek widłowy unoszący?

Wózek widłowy unoszący, jak sama nazwa mówi, jest wykorzystywany do przewożenia towarów. Pozwala na łatwe przemieszczanie palet podczas przeładunku. To urządzenie bardzo kompaktowe, dlatego może być wykorzystywane również w małych magazynach, w których nie zmieszczą się klasyczne modele. Operator wózków widłowych unoszących może jechać na pojeździe lub iść obok.

Zapraszamy do przeczytania więcej na ten temat: Wózek widłowy unoszący – do czego służy i gdzie się go wykorzystuje?

Wynajem wózków widłowych unoszących dla początkujących firm

Wynajem wózka widłowego unoszącego to dobra opcja w sytuacji, gdy firma nie ma wystarczających środków, by od razu zakupić całą flotę pojazdów. Wypożyczając niezbędne urządzenia, może przeznaczyć zgromadzone pieniądze na inne, bardziej naglące wydatki. Jest to dobra opcja na start, choć niektórzy przedsiębiorcy korzystają z wynajętych wózków widłowych przez cały okres działalności. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele udogodnień.

Jakie korzyści płyną z wynajmu wózka widłowego unoszącego?

Osoba korzystająca z wynajmowanego wózka widłowego unoszącego nie musi przeprowadzać jego regularnych przeglądów. Obowiązek ten należy do wypożyczalni. W razie usterki sprzętu można liczyć na szybkie dostarczenie nowego egzemplarza. Koszty serwisu zwykle leżą po stronie właściciela pojazdu, a więc punktu zajmującego się wynajmem. Profesjonalne wypożyczalnie oferują też usługę dowozu pojazdów pod wskazany adres. To dobra opcja dla firm, które nie dysponują własnymi samochodami do transportu ponadgabarytowego.

Wózki widłowe unoszące na wynajem dostępne w ofercie Jungheinrich!

Wynajem wózków widłowych na szczególne okazje

Zdarzają się okresy, w których firma musi działać wydajniej, by sprostać wymaganiom swoich klientów. Wówczas konieczne okazuje się rozszerzenie swojej floty o dodatkowe wózki. Przez większą część roku są one nieużywane, dlatego zakup własnych egzemplarzy bywa nieopłacalny. W takiej sytuacji warto skorzystać z opcji najmu krótkoterminowego, na miesiąc lub kilka tygodni.

Takie rozwiązanie jest opłacalne także wtedy, gdy Państwa wózek widłowy unoszący jest aktualnie w naprawie. Aby zapobiegać przestojom w pracy, wystarczy wynająć pojazd na krótki okres.

Nowoczesne wózki widłowe unoszące w ofercie wypożyczalni

W wypożyczalniach sprzętu dla magazynów i zakładów przemysłowych można znaleźć różne modele wózków widłowych unoszących, także tych z najwyższej półki. Punkty tego typu inwestują w nowoczesny sprzęt, który przyciąga potencjalnych klientów. Wózki wyposażone w innowacyjne technologie można wynająć też bezpośrednio od producenta. To dobra opcja dla osób, które chcą mieć w swojej flocie najnowsze modele dostępne na rynku, jednak nie mają środków, by kupić je na własność. Wypożyczenie pojazdu może być też sposobem na jego przetestowanie przed zakupem.

Szeroki wybór wózków widłowych unoszących

W wypożyczalniach można wybierać spośród różnych modeli wózków widłowych unoszących. Pozwala to dobrać odpowiedni model do typu produktów wytwarzanych lub magazynowanych w danym zakładzie. Klient może również zdecydować się na model, który mieści się z konkretnym budżecie. Istnieje opcja wynajmu pojazdu na kilka tygodni, a po tym czasie wymienienia go na inny wariant.

Zapraszamy do przeczytania: Wózek unoszący – wymagania prawne, przeglądy, konserwacja

Wynajem wózka widłowego unoszącego a wydajność firmy

Wózek widłowy unoszący EJE M13 - jungheinrich.pl

Wózek widłowy unoszący ręczny może znacznie przyspieszyć prace w zakładzie przemysłowym lub magazynie. Dzięki niemu pracownicy nie muszą dźwigać ciężkich przedmiotów. Wózki tego typu pozwalają na łatwiejszy transport i układanie towarów na półkach. Odciążają osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie i przyspieszają pracę, co przekłada się bezpośrednio na zyski danej firmy.

Gdzie sprawdzi się wózek unoszący widłowy?

Wózki unoszące widłowe obecnie są wykorzystywane w przedsiębiorstwach z niemal każdej branży. Znajdują zastosowanie tam, gdzie pojawiają się niskie regały, a także służą do transportu wewnętrznego w magazynie. Można je znaleźć także na zapleczach sklepów spożywczych czy w marketach budowlanych.

Ile kosztuje wynajem wózka unoszącego widłowego?

Wynajem wózka unoszącego widłowego to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dokładna cena zależy oczywiście od wybranego modelu, jego udźwigu i wysokości podnoszenia, typu napędu oraz zastosowanych udogodnień. Nie można zapominać też o czasie najmu. Im jest on dłuższy, tym niższa staje się cena za poszczególne dni. Niektóre firmy wynajmują wózki widłowe unoszące nawet na kilka miesięcy, co pozwala im obniżyć koszty bez konieczności kupowania własnego urządzenia.

Szukają Państwo nowoczesnych wózków widłowych unoszących na wynajem? Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.