Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wózek widłowy z paletą

Wynajem wózków widłowych przez branżę budowlaną

Wózki widłowe to urządzenia wykorzystywane w halach magazynowych oraz przemysłowych, a także m.in. w branży budowlanej. Do jakich zadań używa się takich urządzeń?

Do czego wykorzystuje się wózki widłowe w branży budowlanej?

Wózki widłowe w branży budowlanej są wykorzystywane do takich samych zadań jak w wielu innych dziedzinach. Pozwalają one bowiem na przewożenie ciężkich ładunków. Z wózków korzysta się przede wszystkim w miejscach, gdzie niezbędne jest zachowanie większej mobilności. Pojazdy te zmieszczą się w trudno dostępnych przestrzeniach.

Na wózkach widłowych dla branży budowlanej można położyć np. całe palety z cegłami, kostką brukową i innymi materiałami wykorzystywanymi do realizacji danej inwestycji. Obecnie na rynku znaleźć można pojazdy, które są w stanie unieść nawet kilka ton. Pozwala to na usprawnienie prowadzonych prac i zminimalizowanie ilości pokonywanych tras, co przekłada się na ekonomiczność inwestycji.

Czy wózki widłowe w budownictwie są niezbędne?

Wózki widłowe nie są wykorzystywane przy każdych inwestycjach budowlanych. Niekiedy dojazd pod budynek jest na tyle łatwy, że materiały są dostarczane większymi pojazdami, takimi jak np. wywrotki czy koparko-ładowarki. Wózki widłowe zapewniają jednak znacznie większą mobilność. Są niewielkie, a więc z powodzeniem zmieszczą się w wąskie przestrzenie pomiędzy budynkami czy innymi obiektami, jak np. ogrodzenie lub stojące maszyny budowlane. Obecnie na rynku znaleźć można pojazdy bardzo zwrotne przy zachowaniu małych wymiarów i wysokiego udźwigu.

Jakie wózki widłowe dla branży budowlanej można wynająć?

Branża budowlana korzysta przede wszystkim z wózków widłowych na specjalnych, terenowych oponach. Takie pojazdy z powodzeniem mogą pokonywać przeszkody. Na placu budowy często znajduje się bowiem błoto, a także gruz. Klasyczne wózki widłowe nie mają szans na sprawne jeżdżenie po takiej powierzchni, dlatego kluczowe jest wybranie specjalnych urządzeń stworzonych z myślą o branży budowlanej.


Wózki widłowe na wynajem dostępne w ofercie Jungheinrich!


Wynajem wózków widłowych o określonych parametrach

Wózki widłowe stosowane w budownictwie muszą mieć odpowiednie opony, ale jest to tylko jedna z wielu cech, jakie należy spełnić. Konieczne jest też zastosowanie określonego napędu. Najczęściej wózki widłowe wykorzystywane w budownictwie są zasilane olejem napędowym. To urządzenia z silnikiem Diesla. Przy takich pracach rezygnuje się z modeli elektrycznych, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w zamkniętych halach przemysłowych i magazynowych. Na świeżym powietrzu, w trakcie prac budowlanych, korzysta się ze spalinowych wózkach widłowych o solidnej konstrukcji. Alternatywą są wózki z akumulatorami li-ion.

Zapraszamy do sprawdzenia: Rodzaje wózków widłowych – podział i klasyfikacja

Zalety wynajmu wózków widłowych

żółty wózek widłowy

Wynajem wózków widłowych to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować własnego sprzętu. Najczęściej wynika to z braku możliwości finansowych. Niektóre firmy nie korzystają z wózków widłowych na co dzień, dlatego w ich przypadku wypożyczenie pojazdu na określony czas jest bardzo opłacalne. W trakcie wynajmu nie trzeba martwić się koniecznością serwisowania wózków widłowych, co zmniejsza koszty.

Wynajem wózków widłowych dla budownictwa to niewielki koszt w porównaniu z zakupem. Na wynajem decydują się często nowopowstałe firmy, które chcą przeznaczyć pozostałe pieniądze na bardziej naglące inwestycje. Wypożyczenie pojazdu jest świetnym wyborem także w sytuacji, gdy chwilowo zapotrzebowanie na takie urządzenie jest zwiększone. Dodatkowy egzemplarz pomoże szybciej zrealizować prace, nawet jeśli na co dzień firma dysponuje dużą flotą własnych wózków widłowych.


Zapraszamy do przeczytania: Wynajem wózków widłowych – korzyści dla firmy

Wynajem wózków widłowych w budownictwie

W przypadku branży budowlanej w wielu przypadkach nie ma sensu kupować własnych wózków widłowych. Wypożyczenie takich urządzeń jest znacznie bardziej opłacalne. Można wówczas korzystać z nich tylko w trakcie realizacji tych inwestycji, w których takie pojazdy są niezbędne. Mowa tu m.in. o placach budowy, gdzie konieczne jest dowożenie materiałów we wskazane miejsce.

Firmy produkujące wózki widłowe prześcigają się w oferowaniu nowoczesnych rozwiązań, które znacznie usprawniają prace i pozwalają na zachowanie ich pełnego bezpieczeństwa. Wypożyczalnie oferują najnowsze modele takich pojazdów. Pozwala to na cieszenie się innowacyjnymi technologiami bez inwestowania ogromnych pieniędzy we własny sprzęt. To także sposób na sprawdzenie, jaki model wózka spisze się najlepiej w firmie, zanim zdecydują się Państwo się na zakupienie swojego egzemplarza.

Szukają Państwo wózków idealnych do budownictwa? Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!