Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Rack_[MAM-27480]

6 zalet regałów półkowych i przykłady ich zastosowań

Metalowa rama i przymocowane do niej półki – czy może być prostszy sposób na przechowywanie towaru w magazynie? Łatwy montaż i obsługa nie są jednak jedynymi zaletami regału półkowego. Dlaczego warto wykorzystać to funkcjonalne rozwiązanie w swoim magazynie?

Wygodny dostęp do towaru umieszczonego na regale półkowym

Na regale półkowym magazynowym składuje się najczęściej drobne elementy na przykład w pojemnikach. Półki regału mają stosunkowo niewielką głębokość, dzięki czemu pracownicy mogą łatwo sięgnąć po towar – zarówno ten znajdujący się z przodu, jak i ten, który znajduje się głębiej.

Regał magazynowy półkowy – sposób na zachowanie porządku podczas składowania drobnych elementów

Utrzymanie porządku wśród towarów przechowywanych w magazynie może być dużym wyzwaniem dla pracowników. Jak sobie z tym poradzić? Pomogą dodatkowe akcesoria, które można zamontować w każdym regale półkowym Jungheinrich.

Poszczególne rodzaje towarów można przechowywać na regale półkowym obok siebie. Aby podział był czytelny, istnieje możliwość przymocowania elementów działowych do regału. Regały półkowe nie zawsze muszą być otwarte – w razie potrzeby można je zabudować, aby miały formę szaf z szufladami.

Regał magazynowy półkowy doskonale nadaje się do przechowywania towarów umieszczonych w pojemnikach: kartonach czy plastikowych pudełkach. Aby ułatwić sobie znajdowanie odpowiednich produktów, warto zastosować przejrzysty system znakowania i umieścić na pojemnikach odpowiednie symbole.

Szerokie możliwości adaptacji regału półkowego magazynowego do potrzeb klienta

To właśnie dzięki możliwości dostosowania formy regału półkowego magazynowego do potrzeb branży lub danego klienta, tego typu rozwiązania cieszą się tak dużą popularnością. Zarówno szerokość, jak i odległości pomiędzy półkami mogą być dobrane indywidualnie. Klienci mają do wyboru również formę półek: pełne lub siatkowe, zapewniające odpowiednią wentylację np. produktom spożywczym.

Na tym nie kończą się możliwości przystosowania regału półkowego magazynowego do swoich potrzeb. W Jungheinrich projektujemy także indywidualne rozwiązania dla poszczególnych branż: spożywczej, produkcyjnej czy handlu.

Rozwiązania magazynowe oferowane przez Jungheinrich

Maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni

Jaką wysokość może mieć regał magazynowy półkowy? To zależy przede wszystkim od Państwa potrzeb. W przypadku tego rodzaju konstrukcji nie ma większych ograniczeń, jeśli chodzi o wysokość.

Łatwy montaż regału półkowego

Konstrukcja regału półkowego jest bardzo prosta - to metalowa rama, na której umieszczane są w regularnych odstępach półki na towar. W niektórych magazynach zapotrzebowanie na tego typu regały półkowe jest naprawdę niewielkie, a ich montaż nie sprawia większego problemu. Jednak, nie zawsze tak jest. Istnieją również obiekty, które skupiają się na przechowywaniu m.in. dużych ilości drobnych towarów, co wymaga zainstalowania większych konstrukcji na magazynie. W takim przypadku montaż regału półkowego zawsze warto powierzyć specjalistom.

Regał półkowy – niedrogie rozwiązanie dla każdego magazynu

Nowoczesne regały do magazynowania to często rozwiązania wykorzystujące zaawansowane technologie, pozwalające na zautomatyzowanie pobierania i składowania towarów. To wszystko kosztuje – nie każdą firmę stać na zastosowanie tego typu systemów w swoim magazynie.

Na regał półkowy magazynowy to mebel, na który mogą sobie pozwolić także te firmy, które dysponują mniejszym budżetem. Regały półkowe nie muszą być duże i rozbudowane – mogą mieć taką wysokość i liczbę półek, jaką Państwo potrzebują. Doskonale sprawdzą się w niewielkich magazynach.

Gdzie stosuje się regały półkowe?

Regał półkowy można wykorzystać wszędzie tam, gdzie przechowuje się towary w pojemnikach, kartonach. Tego typu wyposażenie spotyka się m.in. w:

  • magazynach sklepowych;
  • hurtowniach spożywczych;
  • sklepach z elektroniką, sprzętem AGD, wyposażeniem wnętrz;
  • magazynach sklepów internetowych;
  • restauracjach i hotelach;
  • biurach i archiwach;
  • centrach logistycznych – jako uzupełnienie innych systemów.

Regał magazynowy półkowy to rozwiązanie, które warto sprawdzić w swoim magazynie, niezależnie od jego wielkości! Szukają Państwo niedrogiego, funkcjonalnego wyposażenia skrojonego na miarę Państwa potrzeb? Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Jungheinrich!