Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Żółty wózek widłowy przy rozładunku - jungheinrich.pl

Leasing czy wynajem wózków widłowych – co lepsze?

Wózki widłowe pozwalają na bezpieczne i sprawne przewożenie ciężkich ładunków na terenie przedsiębiorstwa. Nie wszyscy właściciele firm mają jednak wystarczające środki, by zakupić własne pojazdy. Wówczas świetnym wyborem staje się leasing lub wynajem. Która opcja sprawdzi się lepiej?

Leasing wózków widłowych

Leasing wózków widłowych polega na spłacaniu wartości pojazdu w niewielkich ratach. Najczęściej okres spłat trwa od 3 do 5 lat. Zazwyczaj jednak skorzystanie z leasingu wiąże się z wysoką opłatą wstępną, wynoszącą nawet 20% wartości pojazdu. Po zakończeniu umowy użytkownik może wykupić pojazd lub zdecydować się na leasing innego modelu wózka. Wielu klientów traktuje takie rozwiązanie jako sposób na zakup urządzenia w systemie ratalnym, bez wysokich kosztów na start.

Zapraszamy do dowiedzenia się więcej na ten temat: Na czym polega leasing wózków widłowych?

Leasing wózków widłowych a zakup na kredyt

Leasing wózków widłowych często okazuje się znacznie bardziej opłacalny niż zakup pojazdów na kredyt. Pierwsza rata jest co prawda dużo wyższa, ale pozostałe wiążą się z mniejszą prowizją dla leasingodawcy. Klient ma również do wyboru jeden z dwóch rodzajów leasingu – finansowy lub operacyjny. Różnią się one m.in. sposobem rozliczania podatku.

Zalety leasingu wózków widłowych

Leasing wózków widłowych jest chętnie wybierany zwłaszcza przez osoby, którym zależy na posiadaniu własnych urządzeń, ale aktualnie nie mają wystarczających środków na ich zakup. Do największych zalet tego rozwiązania można zaliczyć:

  • możliwość rozbicia sumy należnej za wózek na nawet kilkadziesiąt rat,
  • mniejszą prowizję niż w przypadku kredytu.

Wynajem wózków widłowych

Wynajem wózków widłowych pozwala na korzystanie z pojazdów przez określony czas. W tym okresie właścicielem sprzętu pozostaje wypożyczalnia. Wózki widłowe można wynająć zaledwie na tydzień, jak i kilka lat. Im dłuższy czas trwania umowy, tym niższy koszt wypożyczenia urządzeń.

Wózki widłowe na wynajem sprawdzają się doskonale m.in. w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje pojazdów jedynie na krótki okres. Może być to spowodowane chwilowym zapotrzebowaniem na dodatkowe egzemplarze lub chęcią zakupu własnego urządzenia po zgromadzeniu odpowiednich środków. Wypożyczalnie oferują też wynajem długoterminowy, czyli opcję idealną dla osób, które nie planują kupować wózków.

Zachęcamy do przeczytania: Kiedy warto postawić na długoterminowy wynajem wózków widłowych?

Zalety wynajmu wózków widłowych

Żółte wózki widłowe na ciemnym tle - jungheinrich.pl

Wynajem wózków widłowych ma wiele zalet. Wśród nich warto wyróżnić:

  • szeroki wybór urządzeń – klienci niekiedy mają opcję zmiany wynajmowanego modelu wózka na inny jeszcze w trakcie trwania umowy,
  • możliwość wynajęcia wózka na kilka dni lub na kolejne lata,
  • brak dodatkowych kosztów związanych z serwisem, przeglądami i ubezpieczeniem pojazdu,
  • możliwość zrezygnowania z usług w dowolnym momencie, z zachowaniem warunków wypowiedzenia umowy,
  • niskie, comiesięczne płatności, zależne od klasy wybranego wózka widłowego,
  • możliwość przetestowania nawet kilku różnych modeli wózków – to opcja dostępna przy wynajmie krótkoterminowym (na każde urządzenie podpisuje się nową umowę),Wynajem zapewnia większą elastyczność niż leasing. Jest idealnym wyborem dla osób, które nie planują kupować własnych pojazdów w najbliższym czasie. To opcja dość tania i bardzo uniwersalna. Często wózki na wynajem są również dostępne od ręki, nawet tego samego dnia.

Wózki widłowe na wynajem dostępne w ofercie Jungheinrich!

Wynajem czy leasing wózków widłowych?

Zarówno leasing, jak i wynajem wózków widłowych mają swoje zalety. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy głównie od potrzeb klienta. Jeśli zależy Państwu na posiadaniu własnego sprzętu, lepszym wyborem będzie leasing z wykupem. Osoby korzystające z wózków widłowych przez krótki okres lub jedynie raz na jakiś czas powinny postawić na wynajem, który zapewnia większą elastyczność.

Zarówno leasing, jak i wynajem zapewniają dostęp do najnowszych modeli wózków widłowych. To pojazdy wyposażone w innowacyjne technologie, które wpływają na wydajność pracy w firmie, a także komfort samych operatorów.

Szukają Państwo nowoczesnych wózków widłowych na wynajem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!