Rossmann

Regionalne Centrum Dystrubucji

Rozwiązania Jungheinrich

W 2015 r. firma Rossmann uruchomiła nowe Regionalne Centrum Dystrybucji w Pyskowicach, decydując się przy tym na wyposażenie swojego nowego magazynu w wózki systemowe Jungheinrich.

 Na wybór firmy Jungheinrich  wpłynęła atrakcyjna oferta, parametry techniczne wózków jak i wyposażenie opcjonalne. Dodatkowym atutem była możliwość stałej opieki serwisowej, gwarantującej ciągłość i bezpieczeństwo pracy w magazynie koncernu Rossmann.

Dzięki produktom firmy Jungheinrich  wydajność w magazynie w Pyskowicach zwiększyła się o około 16%, a sam proces wdrożenia nowego systemu był bardzo krótki.  Przedstawiciele firmy Rossmann zgodnie twierdzą, że wydajność magazynu w Pyskowicach jest najwyższa w porównaniu do innych lokalizacji.

Taki efekt został osiągnięty dzięki użyciu  systemu nawigacji WMS  i wózków systemowych Jungheinrich  EKX.  Praca operatorów została skutecznie ułatwiona i przyspieszona. W korytarzu roboczym to wózek decyduje o tym, kiedy zaczyna podnosić maszt i gdzie ma się zatrzymać.

Innowacyjne i nowoczesne rozwiązania koncernu Jungheinrich są doceniane przez klientów, czego potwierdzeniem jest projekt wdrożony w Centrum Dystrybucyjnym Rossmann w Pyskowicach.